banerkek

27. 11. 2009 w pracowni ASK odbyły się warsztaty fotografii otworkowej, prowadzone przez naszą koleżankę Agnieszkę … . Była to świetna okazja to bliższego poznania się studentów I roku ze starszymi kolegami. Zajęcia rozpoczęły się krótkim wykładem prowadzącej, która wyjaśniła czym jest fotografia otworkowa, na czym będą polegały warsztaty. Na zachętę pokazała prace swoje i uczestników warsztatów zeszłorocznych.

Dla studentów, nie lada wyzwaniem okazało się zrobienie „puszkowego” aparatu. Wierciliśmy, wycinaliśmy i przyklejaliśmy kolejne jego części, oczywiście wszystko pod okiem Agnieszki. Przeszliśmy również krótkie szkolenie w ciemni, gdzie dowiedzieliśmy się ile trzymać zdjęcia w utrwalaczu a ile w wywoływaczu.

Teoretycznie wszystko było proste, jednak w praktyce nie wszystkim od razu udały się fotografie. Widniały na nich tylko ciemne plamy, kleksy i punkciki. Okazało się, iż najistotniejszy był czas naświetlania. Gdy proces ten trwał za długo, zdjęcia wychodziły ciemne, gdy za krótko- jasne. Czuliśmy radość i satysfakcje, gdy udało nam się uchwycić swoją twarz, samochód stojący na parkingu lub drzewo. Pani Prowadząca utrwalała nasze małe dzieła, które prześle nam w formie elektronicznej na maila. Oczywiście fotografie mogliśmy zabrać na pamiątkę nabycia nowej umiejętności i niezłej zabawy ;)

1

 

2  
3  

 

01

4
7
 
15
 
14
12
8
 

 

 13

11

 

9

6

 

5