czaskina2009

VI Przegląd Filmowy „ czASKina

Ciekawe filmy , spotkania z osobistościami związanymi z ruchem filmowym w Polsce oraz imprezy towarzyszące- to wszystko już wkrótce w Cieszynie, podczas VI edycji Przeglądu Filmowego „czASKina” organizowanej przez IV rok Animacji Społeczno- Kulturalnej.

W dniach 30.03. – 31.03. – 01.04.2009 r. zaprezentowanych zostanie 13 filmów, z czego 7 wyświetlona zostanie w tradycyjnej – kinowej formie, a 6 kolejnych – w internetowym kinie iPLEX.PL. Połączenie obu płaszczyzn – kina rzeczywistego oraz kina wirtualnego jest nowym pomysłem wprowadzonym przez organizatorów. Miało to bezpośrednie odbicie również na haśle przewodnim Przeglądu, które w tym roku brzmi:
DWIE PRZESTRZENIE
.
Podczas trzydniowego Przeglądu na pewno nie zabraknie atrakcji. Wśród pokazowych filmów w Kinie „Piast” znajdą się m.in. „Kłopotliwy Człowiek” (Jens Lien /Islandia, Norwegia), „2 Dni w Paryżu” (Julie Delpy /Francja), „Boisko Bezdomnych” (Kasia Adamik /PL), „Nieruchomy Poruszyciel” (Łukasz Barczyk /PL), „Ładunek 200” (Aleksiej Bałabanow / Rosja) oraz „Drzazgi” (Maciej Pieprzyca /PL). Zapraszamy również do Domu Narodowego na spektakl „Opowieści Strychowe” w wykonaniu studenckiej grupy teatralnej Grupa Szalonych Mimów oraz na film niemy z towarzyszeniem muzyki na żywo – „Pies andaluzyjski” Luisa Bunuela. Ścieżkę dźwiękową stworzyli muzycy z zespołu ELSECATORE. Niemałą gratką podczas Przeglądu będą oczywiście spotkania z naszymi gośćmi w Studiu „Rozmowy czASoKinowe” W tym roku gościmy Macieja Pieprzycę - reżysera m.in. „Drzazg”, Gizelę Zielińska- PR manager Iplex.pl oraz pomysłodawców i organizatorów festiwalu filmowego OFF CAMERA.
Wszystkich zainteresowanych nabyciem karnetów, obejmujących wstęp na wszystkie projekcje filmowe oraz imprezy dodatkowe zapraszamy na stoisko znajdujące się na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, które funkcjonować tam będzie od 23.03.2009.
Bilety na poszczególne filmy, będą do nabycia przed każdym seansem w holu kina „Piast”.
Szczegółowy, wirtualno-realny program przeglądu, znajduje się na stronie internetowej:
www.czaskina.com

Zapraszamy serdecznie